Powietrzne pompy ciepła serii LWD firmy Alpha Innotec to najekonomiczniejsze po względem eksploatacyjno – inwestycyjnym rozwiązanie produktowe z „najwyższej półki” do ogrzewania i chłodzenia domów.

Obecnie właściciele zarówno nowych obiektów mieszkalnych, jak i domów starszej generacji mogą wybrać spośród dwóch modeli pomp ciepła z serii LWD – o mocy 5 kW 7kW i 9 kW. Pompy tej serii można łączyć w kaskady co daje nam mozliwości ogrzewania budynków o większej kubaturze nawet do 500m2.
Pompy serii LWD skadają się z dwóch jednostek: jednostki zewnętrznej i modułu hydraulicznego HDM lub wieży hydraulicznej z zintegrowanym zasobnikiem C.WU taz jednostek wewnętrznych.
Ciekawym rozwiązaniem niemieckiego producenta jest możliwość współpracy pompy z
z wieżą wentylacyjną Ventower ( rekuperator i zasobnik C.W.U w jednej obudowie) sterowany jedną automatyką Luxtronic II. Pojemnośc zasobnika ciepłej wody użytkowej to 275l, a centrala wentylacyjna z wydajnością przepływu powietrza 300

Instalacją grzewczą, opartą na systemie pompy grzewczej niemieckiego producenta Alpha Innotec można sterować nie tylko stacjonarnie, ale również zdalnie, za pomocą internetu. Niezależnie więc czy jesteśmy na urlopie czy w pracy, z każdego miejsca możemy kontrolować pracę instalacji i w razie potrzeby zmieniać parametry ustawień. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły, jak i najwyższy komfort obsługi tego rodzaju urządzeń czyni bez wątpienia z Alpha Innotec absolutnego lidera na rynku instalacji grzewczych i pomp ciepła.

Wystarczy bowiem podłączenie do internetu, by za pomocą komputera, tabletu czy nawet telefonu (aplikacja Alpha App) komórkowego kontrolować ogrzewanie we własnym domu. Darmową i łatwą w zarządzaniu aplikację Alpha App wykorzystamy nie tylko zdalnie, ale także jako alternatywę w zarządzaniu regulatorem Luxtronik II w domu.

Niemiecki producent Alpha Innotec, który w zakresie powietrznych pomp ciepła od lat dostarcza rozwiązania o najwyższej efektywności z zachowaniem najlepszego desingu i jakości użytych materiałów, wprowadza w 2014 roku do oferty nowy model powietrznej pompy ciepła LW 160H-A/V do ustawienia zewnętrznego i LW 160H-A/V do ustawienia wewnętrznego.

Jest to udoskonalone rozwiązanie powietrznej pompy ciepła już kultowej serii LW, którą wśród powietrznych pomp ciepła montowanych w europie jest w opinni instalatorów uważana jako nr1.

Gruntowe pompy ciepła Alpha Innotec to „najwyższa półka” wśród producentów pomp ciepła, które najefektywniej wykorzystują energię zmagazynowaną ziemi. Do sztandarowych produktów niemieckiego producenta zalicza się najbardziej popularna centrala energetyczna w Polsce gruntowa pompa ciepła serii WZS

Centrala cieplna WZS produkowana jest w zakresie mocy 6, 8 i 10 kW, dla domów jednorodzinnych do 200m2 powierzchni użytkowej.
Zapraszamy do przeczytania informacji o produkcie, zapoznania się z danymi technicznymi i wieloma zaletami, które wyznaczają kierunki rozwoju wśród producentów pomp ciepła.

Niezależnie od tego, jak bardzo rozbudowana jest cała instalacja grzewcza, zarządzanie nią z pompy ciepła, dzięki regulatorowi Luxtronik II jest bardzo łatwe i przyjemne.
Regulator ten bowiem przy jednoczesnym zachowaniu prostoty obsługi, jest bardzo funkcjonalny i praktyczny.

Wbudowany w specjalną, elegancką osłonę z dużym wyświetlaczem idealnie komponuje się z designem otoczenia, a odpowiednia rozdzielczość i możliwość ustawienia go na dowolnej wysokości, sprawia że Luxtronik dopasujemy do własnych, nawet bardzo indywidualnych preferencji.