Do tej pory swoje urządzenia koncern Daikin opierał na łatwo dostępnym źródle energii – powietrzu. Od 2014 roku w ofercie tego japońskiego producenta dostępne są bardzo efektywne pod względem działania jak i ekonomiczne w eksploatacji pompy ciepła, czerpiące energię prosto z gruntu.

Gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma odznacza się bardzo wysoce wydajną technologią, opartą na pracy inwertera. Wprowadzając swój nowy produkt na rynek, Daikin zaoferował jedyny model pompy o mocy grzewczej 10kW. Dzięki sprężarce inwerterowej pompa może wypracować moc od 3 do 10 kW, z możliwością rozszerzenia jej do 13kW poprzez ustawienia serwisowe, tak zwany boost. Jeśli jesteśmy zainteresowani jeszcze większą mocą, dla ogrzania bardziej przestronnych obiektów, to alternatywą jest zamontowanie grzałki backup 6/9 kW.

Tworzenie funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań w zakresie systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych jest niezaprzeczalną domeną japońskiej, docenianej na całym świecie marki Daikin. Nic więc dziwnego, że wraz z wprowadzeniem na rynek pomp ciepła, Daikin niemal od razu pozostawił swoją konkurencję daleko w tyle. Jego seria pomp ciepła Altherma typu powietrze – woda jest bowiem idealna do każdego rodzaju budynku, a przede wszystkim jest ekonomiczna i ekologiczna w zastosowaniu. Czego więc chcieć więcej?

To, co odznacza na rynku pompy ciepła firmy Daikin, to ich niezwykle użyteczna funkcjonalność w bardzo przystępnej cenie. Właśnie dzięki temu coraz więcej inwestorów decyduje się na tego rodzaju rozwiązania, ponieważ nie tylko oszczędzają na ich eksploatacji, ale przede wszystkim nie przepłacają na zakupie urządzeń grzewczych. Daikin stworzył jedno niewielkie urządzenie, które łączy wszystko, co domownikom jest niezbędne do uzyskania odpowiedniego komfortu mieszkalnego – przyjemne ciepło zimą, chłód latem i niezliczone litry ciepłej wody użytkowej, dostępnej o dowolnej porze dnia i nocy. Inwestując w pompę Daikin możemy więc zrezygnować z kotłowni czy przeznaczania przestrzeni mieszkalnej na duże pomieszczenia techniczne.