centralne  odkurzanie

W instalacjach centralnego odkurzania wykorzystujemy systemy instalacyjne i odkurzacze od firmy Borysowski

Dlaczego centralny odkurzacz? Brak hałasu Jednostka ssąca jest zainstalowana w oddalonym pomieszczeniu gospodarczym, a zatem osoby przebywające w sprzątanych pomieszceniach nie są narażone na hałas z jakim mamy do czynienia w czasie pracy tradycyjnego odkurzacza.
Czyste powietrze wewnątrz i na zewnątrz budynku:
System definitywnie eliminuje z pomieszczeń w których przebywają ludzie, brud, bakterie i mikrocząsteczki kurzu zawierające niebezpieczne dla życia roztocza.

W przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy przenośnych, kurz jest zasysany i natychmiast przenoszony z pomieszczeń do jednostki ssącej, gdzie następuje filtrowanie i później usuwanie zużytego, jednak w pełni oczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku. Wnętrze domu i naturalne środowisko pozostają czyste.
Jak to działa? Jednostka ssąca jest zainstalowana w jednym z pomieszczeń gospodarczych budynku: piwnicy, garażu, kotłowni. Siecią rur jest ona połączona z gniazdami rozlokowanymi w różnych miejscach budynku. W chwili otwarcia klapki gniazda ssącego, wciśnięcia przycisku w rączce lub użycia pilota, automatycznie uruchomiona zostaje jednostka ssąca. Odkurzanie następuje praktycznym, lekkim i elastycznym zarazem wężem wprowadzonym do gniazda ssącego a zakończonym odpowiednimi ssawkami lub szczotkami.