Ogrzewanie  podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to najefekywniejszy sposób ogrzewania pomieszczeń, który gwarantuje najniższe rachunki za ogrzewanie. Ogrzewanie podłogowe ze względu na równomierne rozmieszczanie się temperatury w pomieszczeniach jest zbliżone do idealnego rozkładu ciepła dla fizjologii człowieka.
W ogrzewaniu podłogowym nie ma unoszącego się kurzu, ponieważ nie występuje cyrkulacja powietrza taka jak przy grzejnikach, więc podłogówka jest idealna dla alergików.
Uczucie komfortu cieplnego w pomieszczeniu pojawia się przy temperaturze o 1-2°C niższej w stosunku do ogrzewania grzejnikowego, oznacza to oszczędność o około 6-12% energii na ogrzewaniu domu.
Ogrzewanie podłogowe ze względu na niskie parametry zasilania instalacji doskonale nadają się do współpracy z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi.

Instalację ogrzewania podłogowego można wykonać według technologii: " na sucho" bez posadzek betonowych i " na mokro" z posadzkami betonowymi lub wylewkami anhydrytowymi.Każda z wyżej wymienionych technologii ma swoje zalety, ale i również wady - głównie inwestycyjne.

Dlatego zanim Państwo podejmą decyzje o wyborze instalacji ogrzewania podłogowego należy zapoznać się ze wszystkimi możliwościami i rozwiązaniami jakie oferują różni producenci.

Nasza firma zapewnia doradztwo, opracowanie techniczne, koncepcje oraz wycenę - GRATIS!

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia się na spotkanie, na którym przedstawimy naszą indywidualną ofertę dostosowaną do budynku i Państwa potrzeb.

Na każdą instalację ogrzewania podłogowego wystawiamy 10 letnią gwarancję! potwierdzoną na piśmie.

W instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego stosujemy rozwiązania systemowe producentów:
Danfoss, Wavin, Upornor, Kisan, Rehau

Szczególnie  polecamy  rozwiązania  i  produkty

FILM 1
Ogrzewanie podłogowe SpeedUp™ charakteryzuje się przede wszystkim szybszym czasem reakcji. Poza tym system jest lekki, łatwy w instalacji oraz nadaje się do każdego rodzaju podłogi. Wyróżnia go również dźwiękochłonność, możliwość swobodnej regulacji temperatury oraz fakt, że obsługuje systemy mieszane. SpeedUp wyróżnia się spośród innych tradycyjnych systemów szybszym czasem reakcji. Czas nagrzewania powierzchni to ok. 30 minut. Dzięki temu zużycie energii zmniejsza się nawet do 15%. System zapewnia lekkość i niewielką wysokość konstrukcji rzędu ok. 5 cm, dzięki czemu można na niej wykonywać prace modernizacyjne. Ogrzewanie SpeedUp można zainstalować praktycznie pod każdym rodzajem podłogi: płytkami ceramicznymi, panelami, dywanami, parkietem drewnianym, wykładzinami, konglomeratami czy kamieniem.

FILM 2
Tradycyjna instaacja wodnego ogrzewania podłogowego pod posadzkę betonową